Ile kosztuje detektyw

Ile kosztuje detektyw

Z usług detektywistycznych z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Zakres działań oferowanych przez tego typu specjalistów jest niezwykle szeroki. Obejmować mogą one zarówno weryfikację wierności małżeńskiej, jak i przeprowadzanie wywiadów gospodarczych czy poszukiwanie osób zaginionych. Szukając detektywa, poza opiniami na jego temat, wiele osób kieruje się także ceną świadczonych usług. Z jakimi kosztami należy się liczyć, chcąc skorzystać z jego pomocy?

Na początku należy zdać sobie sprawę z tego, że cena nie powinna być głównym kryterium wyboru podczas poszukiwań prywatnego detektywa. Znacznie ważniejsza jest tutaj posiadana przez niego licencja oraz stosowne pozwolenia. Wykwalifikowany, doświadczony detektyw to gwarancja fachowego rozwiązania danego problemu.

Ile kosztuje detektyw? Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Cena takiej usługi zależy bowiem od stopnia skomplikowania danej sprawy, a także czasu i warunków niezbędnych do zrealizowania zlecenia. Wahać może się ona od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Profesjonalna agencja detektywistyczna wycenę ustala indywidualnie. Niekiedy przy dłuższych zleceniach możliwa jest negocjacja ceny.

Pozostałe czynniki wpływające na ceny usług detektywistycznych to: liczba detektywów zaangażowanych w biurze detektywistycznym w daną sprawę, miejsce przeprowadzanych działań operacyjnych, konieczność dalszych wyjazdów lub pracy w nocy, koszty logistyczne, na przykład paliwa, zastosowanie profesjonalnego sprzętu, takiego jak podsłuchy, kamery czy lokalizatory oraz podejmowane ryzyko.

Detektywi swoje usługi wyceniają na 1 z 3 sposobów. Do czynienia możemy mieć z rozliczeniem godzinowym, dziennym oraz ryczałtowym. Średnie stawki za godzinę pracy wahają się od 150 do 200 złotych. Średnia stawka dzienna obejmująca 12 godzin pracy to natomiast około 1500 — 2000 złotych. Żadna profesjonalna agencja detektywistyczna nie będzie ukrywała dodatkowych kosztów. Gdy w trakcie prowadzenia sprawy okaże się, że koszt realizacji może ulec zmianie, detektyw jest zobowiązany do uprzedzenia o tym zleceniodawcy.

Oto przykładowe ceny najpopularniejszych usług detektywistycznych:

  • Wykrywanie podsłuchów — stawka detektywa przeliczana jest tutaj przeważnie na m2 sprawdzanej powierzchni i wynosi około 30 — 35 zł. Zakres działań obejmuje wykrywanie podsłuchów i różnego rodzaju urządzeń szpiegowskich. Wykrywanie podsłuchów polegać może także na kontroli pojazdów. Koszt takiej usługi to średnio około 800 — 950 zł.
  • Obserwacja i pozyskiwanie danych — koszt tego typu działań ustalany jest przeważnie w oparciu o roboczogodzinę. Wynosi on średnio między 100 a 150 złotych.
  • Pozyskiwanie materiałów dowodowych i kontrola — cena usługi, jaką jest ustalanie miejsca pobytu osoby dorosłej to około 1800 — 2500 zł. Obowiązuje one wyłącznie na terenie naszego kraju i obejmuje osoby, które nie są objęte listami gończymi. Jeżeli chodzi natomiast pozyskiwanie informacji o byłych związkach małżeńskich, jest to wydatek rzędu 800 — 950 zł.

Opublikowano

w

przez

Tagi: