Najlepsze książki wydawnictwa Usborne

Najlepsze książki wydawnictwa Usborne

Usborne jest jednym z największych i najpopularniejszych wydawnictw anglojęzycznych książeczek dla dzieci na świecie. Tym, co je wyróżnia są piękne, przykuwające wzrok ilustracje oraz ciekawe, kreatywne treści.

W ofercie wydawnictwa Usborne znaleźć można różnego rodzaju książeczki: edukacyjne, z naklejkami, z okienkami, obrazkowe czy sensoryczne. Skutecznie rozwijają one znajomość języka angielskiego, wyobraźnię, zdolności manualne i wiedzę o świecie. Dodatkowo, uczą rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Książki Usborne doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i podczas zorganizowanych zajęć w szkolne. Coś dla siebie znajdą tu tak najmłodsze dzieci, jak i uczniowe szkoły podstawowej.

Jakie są godne polecenia książeczki Usborne? Jakie książki dla dzieci po angielsku z wydawnictwa warto kupić?

„100 Things to Know About Food” — to przepełniona ciekawostkami książka dla dzieci i młodzieży. Zawiera ona ponad 100 faktów na temat jedzenia i produktów spożywczych. Książeczka odpowiada na pytania, takie jak: „Czy jedząc dużą ilość marchewek skóra zmienia kolor na pomarańczowy” czy „Dlaczego galaretka nie zastyga po dodaniu do niej kiwi?”. Na uwagę zasługują tutaj wnikliwe opisy, humorystyczne ilustracje oraz znajdujący się na końcu słowniczek, który ułatwia zrozumienie treści.

„Are you there Little Elephant?” — to kieszonkowa książeczka dotykowa dla najmłodszych dzieci. Mali czytelnicy wraz z kolorową papużką wyruszają w niej na poszukiwania słonia. Tym, co wyróżnia to wydawnictwo są między innymi specjalnie powycinane, wyżłobione, tekturowe, wzmocnione strony zachęcające do aktywnej zabawy. Książka zawiera kolorowe, przykuwające wzrok ilustracje, prosty, powtarzalny tekst oraz elementy sensoryczne, które skutecznie wydłużają czas skupienia i ćwiczą koordynację wzrokowo — ruchową. Stanowi ona doskonałą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli języka angielskiego.

„Baby’s Very First Noisy Book” — jest to pierwsza dźwiękowa książeczka dla maluszka. Posiada on 5 przycisków dźwiękowych i kolorowo oznakowane zakładki, które ułatwiają szybkie odnajdywanie obrazków. Książka zachęca dziecko do naśladowania odgłosów i poznawania pierwszych słów w języku angielskim. Dzięki prostym ilustracjom i panelowi dźwiękowymi ćwiczy koordynację ruchową i koordynację. Do jej zalet zaliczyć można także wzmocnione, tekturowe strony oraz zaokrąglone rogi.

„Big Book of Colours” — to bestsellerowa książka edukacyjna zapraszająca młodego czytelnika do świata 130 kolorów. Dzięki niej, dziecko dowie się, jakie kolory można uzyskać po zmieszaniu ze sobą poszczególnych barw czy w jaki sposób porównywać ze sobą odcienie ciepłe oraz zimne. Przy pomocy specjalnej folii, maluch może magicznie zmieniać kolory ilustracji. Tym, co wyróżnia tę książeczkę są oryginalne ilustracje, duża ilość ciekawostek oraz ruchome elementy. Skutecznie wydłużają one czas skupienia i inspirują czytelnika do poznawania i nazywani świata kolorów w języku angielskim.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Najlepsze książki wydawnictwa Usborne”

  1. Awatar Kuchnie Bydgoszcz

    Ciekawy artykuł o książkach dla dzieci. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *